LITERÁRNÍ SOUTĚŽ ČTENÁŘSKÉ PASY - 6. ROČNÍK

24.01.2017 13:22

Soutěž je určena pro děti Základních škol, od 2. do 6. třídy. Primárně je určena pro naše stávající a budoucí čtenáře. Čtenáři se přihlásí osobně v Městské knihovně Kunovice. Poté obdrží tzv. Čtenářský pas, podrobná pravidla a vytvoří si vlastní plán četby. Soutěž probíhá od 23. 1. 2017 do 29. 9. 2017. Slavnostní předání a vyhodnocení se uskuteční v Týdnu knihoven (2. - 6. 10. 2017). Oceňovat se bude nejlepší čtenář v rámci dané třídy a dále bude vyhlášen z celkového počtu děti absolutní vítěz a 2. a 3. místo. Vítězí dítě s největším počtem ověřených přečtených knih. Odměněno, ale bude každé zúčastněné dítě. Při každé návštěvě knihovny si čtenář vypůjčí maximálně 5 titulů, které doma přečte, vyplní údaje o knize a otázky o ní do Čtenářského pasu a nakreslí obrázek o čteném titulu. Při vrácení knih odevzdá čtenářský pas a obrázek a knihovník si ověří údaje a obsah načtené knihy. Poté udělí do čtenářského pasu razítko. Postup se opakuje, dokud dítě nevyplní celý Čtenářský pas.