Hýlom, hýlom! - SOUTĚŽ

18.03.2018 14:01

Hýlom, hýlom!

Městská knihovna Kunovice vyhlašuje

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ SOUBOR VYVOLÁVEK K JÍZDĚ KRÁLŮ.

Vyvolávky – krátká rýmovaná provolání, kterými jezdci jízdy králů při projíždění městem častují přihlížející, jsou vlastně velmi specifickým miniaturním slovesným útvarem. Někdy jsou laskavé, jindy smířlivé, mnohdy také štiplavě ironické, ale především veselé. Jejich smyslem je pobavit a přimět osloveného i ostatní posluchače a diváky, aby přidali svůj příspěvek na „královský poklad, neboť „Máme krála chudobného…“

Autoři vyvolávek budou soutěžit ve čtyřech kategoriích:

  1. děti od 1. do 5. ročníku základní školy
  2. II. děti do 6. do 9. ročníku základní školy
  3. III. studenti středních škol do 20 roků
  4. IV. dospělí od 21 do 195 roků

Do soutěže budou přijímány pouze soubory minimálně tří vyvolávek v rozsahu 2-5 veršů, soutěžící musí svá díla doručit nejpozději v pátek 27. dubna do 17 hodin do Městské knihovny Kunovice, Panská 24, Kunovice, případně ve stejném termínu zaslat v elektronické podobě na adresu knihovna@mesto-kunovice.cz.

Vítězové jednotlivých kategorií si budou moci vyzkoušet, zda pohled na svět z koňského sedla opravdu patří k těm nejkrásnějším, protože každý z nich obdrží poukaz na vyjížďku na koni na ranči Nevada na Smraďavce.

Výsledky soutěže budou oznámeny v sobotu 19. 5. 2018 v odpoledním programu v Areálu jízdy králů Kunovice a nejlepší vyvolávky budou uveřejněny v městském zpravodaji Kunovjan.

Výsledek obrázku pro Kunovice jízda králů