E-knihy

Městská knihovna Kunovice ve spolupráci s eReadingem nabízí svým čtenářům k vypůjčení téměř 6 000 e-knih, a toto číslo neustále narůstá. Jedná se o službu, kterou můžete využívat odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku).

Z pohodlí domova si jednoduše vypůjčíte e-knihu přes online katalog knihovny, ta se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading. V knihovničce najdete také přehled o vypůjčených titulech s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až 4 tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. Jakmile uplyne výpůjční doba, tak 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

 

Tři kroky k e-vypůjčce:

1. Potřebujete platnou registraci v knihovně

2. Zaregistrujte se na stránkách  www.ereading.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena ve čtenářském kontě katalogu knihovny).

3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android, nebo přes App store pro iOS. Aplikaci podporují zařízení ve verzi Android 4.1 a vyšší a iOS 8.4 a vyšší. 

Po vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první eVýpůjčku.

  

Jak si vypůjčit E-knihu:

1. Přihlaste se do uživatelského konta katalogu Carmen

  

2. Vyberte si vámi požadovanou knihu. Můžete si ji vyhledat, podle jména autora nebo názvu knihy, nebo si vyfiltrujte všechny e-knihy a vybírejte z nich.

3. V záznamu knihy v katalogu kliněte na "Půjčit E-knihu".

3. Potvrďte, že souhlasíte s podímkami e-výpůjčky a klikněte na "Vyžádat si e-knihu".

4. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšně provedené e-výpůjčce. 

 

Jak otevřít E-knihu ve čtecím zařízení

1. Přihlaste ze zařízení (čtečka, mobil, tablet), na kterém budete e-knihu číst, do aplikace eReading.

2. V horním menu zvolte "ONLINE" / "ONLINE KNIHOVNA" a vyplňte přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz. Pouze v tomto kroku musíte být připojeni na Internet. Klikněte na tlačítko Aktualizovat a zobrazí se vám obsah vaší knihovny.

3. Stáhněte si e-knihu do zařízení kliknutím na její obálku.

 

V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností se za námi zastavte v knihovně, rádi vám poradíme a naučíme vás půjčovat si e-knihy.