Přechod na nový knihovní systém

21.07.2022 15:22
Milí čtenáři,
Příští týden nás čeká přechod na nový knihovní systém. Zařadíme se do mezinárodního společenství knihoven, které používají systém Koha. Jedná se o moderní informační systém, který přináší spoustu vylepšení. Každá změna s sebou může přinést i nějaké těžkosti, prostředí bude nové pro nás i pro vás, a tak bychom vás chtěli požádat o trpělivost a toleranci.
Pro vás čtenáře bude tento přechod znamenat pouze dvě změny:
1. Současné katalogy Clavius a Carmen přestanou fungovat, místo nich bude jeden nový.
2. Bude potřeba aktivovat si nové čtenářské konto. Návod jak na to, bude zveřejněn na našem webu a FB 28. července 2022.
Celá změna proběhne od 17:00 v úterý 26. července do 9:00 ve čtvrtek 28. července 2022. V těchto dnech budou tedy naše online služby omezeny a nebude možné přihlašovat se do čtenářského konta, objednávat a rezervovat knihy.
Děkujeme za pochopení a věříme, že si všichni brzy zvykneme a začneme využívat výhody, které tento systém přináší.